ГІМН ШКОЛИ
Слова і музика М.Ровенка
Ген серед гір Карпатських при долині,
Де Прут-ріка, звиваючись, пливе,
На славу Богу, людям, Україні,
Нас рідна школа кличе всіх, зове.
Приспів:
В Яремчі-місті квіткою гірською
Ти едельвейсом, школо, розцвітай,
Щоб линули рікою гомінкою
До тебе діти, наче водограй.
Шум водоспаду, Довбушеві скали
Нас надихають до нових вершин,
У твоїх стінах, школо, виростали
Великі люди – дочки і сини.
Приспів:
Загальна інформація
Кількість учнів – 476. З них мають високий рівень навчальних досягнень за попередній навчальний рік – 54. Кількість класів – 20; класів з профільним навчанням – 2 (10-універсальний та біолого-хімічний профілі, 11 – української філології). Діють кабінети фізики, хімії, біології, інформатики (2 кабінети), мультимедійний кабінет, майстерня, спортивний зал. Кількість педагогічних працівників – 50. З них: спеціалісти вищої категорії – 29, спеціалісти першої категорії – 8, вчителі другої категорії – 5, спеціалісти – 8; вчителі-методисти – 5, старші вчителі – 10.
З історії школи
Середня школа в м. Яремче почала функціонувати з 1950 року. До відкриття нового приміщення школи навчання проводились у п’яти будівлях, що знаходились на значній відстані одна від одної в центрі міста. У 1963 році за участю громадськості було завершено будівництво нової споруди середньої школи. Наприкінці 80-х конструкція була відремонтована – надбудовано традиційної форми стрімкий дах, поміняно покрівельний матеріал.
НА СВІТЛИНІ: 2 вересня 1963 р. Квіти будівельникам від вдячних учнів та вчителів. (В центрі Пастушенко Г.І.)
НА СВІТЛИНІ: 1 вересня 1964 р. Перший дзвінок у новій школі.
Першим директором школи був Мула Дмитро Олексійович – вчитель географії, який працював у м. Яремче з 1958 року. Два перші роки завідував районним відділом освіти. А у серпні 1960 року призначений на посаду директора школи.
Директор школи був великим любителем Карпатської природи, саме тому він очолив туристич¬ний гурток. Члени цього гуртка майже кожний вихідний день проводили у туристичних походах за маршрутами, які самі розробляли. В період канікул проводили екскурсії поза межі міста, області, республіки. Так, у 1967 році під керівництвом директора школи, вчителів Хоми Т.І., Мули М.І., Червака П.А. та завуча школи Авраменко Н.А. учні-старшокласники здійснили автобусну екскурсію за маршрутом: Яремче – Київ – Москва – Санкт-Петербург – Таллін – Вільнюс – Рига – Брест – Львів – Яремче. Екскурсія тривала 20 днів. Це була найбільш радісна подія в житті школи та її учнів.
Кошти на цю поїздку учні заробили самі, будуючи пішохідні доріжки санаторію “Прикарпатський”, а також виступаючи з концертами перед відпочиваючими в санаторіях с. Татарів, смт. Ворохта.
В різні роки в школі працювали чи працюють понад 150 педагогів. Серед педагогів, які прийшли в школу у перші роки після новобудови: Гевич М.С., Кулик Ю.М., Герелюк М.П., Годованець М.І., Польська Г.І., Артем’юк М.М., Тимошенко Л.П., Шумеєва М.М., Хома Т.І., Шаповал Г.Г. Продовжують свою педагогічну діяльність і сьогодні Кулик Ю.М. та Годованець М.І.
За 50 років випускниками школи стали понад 2500 учнів. Серед них – знані професори та доктори наук (Федорчук Р.С., Юрцева А.П., Бойко А.М.), науковці, викладачі (Мотрук В.П., Іванюк А.П., Луців О.Ю., Іваночко О.Я., Глех О.М., Демченко В.І., Галепа Т.Г.), священнослужителі (Івасюк В.І. – перший Екзарх Одесько-Кримського патріархату греко-католицького віросповідання, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк), учасник зимових Олімпійських Ігор 2002 року Роман Лейб’юк та інші.
НА СВІТЛИНІ: Наші учні – артисти-любителі. Керівник ансамблю Ровенко М.І.
З перших років незалежності у школі, як і в державі, відбуваються значні зміни. Вводяться нові навчальні плани, програми та підручники. Починають викладатися предмети „Історія України”, „Українознавство” та „Християнська етика”. Змінюється зміст виховної роботи. Значна увага відводиться національно-патріотичному вихованню учнівської молоді. Щорічно у школі проводяться українські вечорниці, козацькі забави, вечори духовності, свята Миколая, Першого причастя, родинні свята, відзначаються День Матері, Великдень.
НА СВІТЛИНІ: Шкільний колектив у 1995 р. Директор школи Андрійків Д.П.
Впродовж кількох років радував мешканців міста своїми піснями шкільний ансамбль „Осанна” (керівник Н.Гнатюк). У 1997 році команда учнів школи стає переможцем обласної краєзнавчої експедиції „Чорний ліс” (керівники Вацик Б.Д., Артемишин М.Г.).
Фіналістом обласного КВК стає шкільна команда „Яртін” (кер. Сакун О.Л.). Учні школи беруть активну участь у оглядах художньої самодіяльності, є неодноразовими переможцями міського огляду-конкурсу “Різдвяне дійство” (кер. Гнатюк Н.М., Ровенко М.І.), призерами обласної розколяди. У початковій школі діє дитяча самодіяльна організація “Материнська школа”.
Проводиться краєзнавча робота. Призерами обласних зльотів є учасники гуртка юних геологів (кер.Микитенко Л.М.).
У грудні 2006 року на території школи освячено капличку Божої Матері, споруджену за кошти та зусиллями родин Галюків та Чучманів.
Про розвиток матеріальної бази
Значно покращилась за останні 10 років навчально-матеріальна база школи, що є результатом систематичної роботи міської влади над вирішенням нагальних потреб закладів освіти міста. Активно розпочалась ця робота з приходом на посаду міського голови м.Яремче Палійчука М.В. Продовжується вона і до сьогодні (міський голова Онутчак В.В.) У 2003 році школа отримала перший комп’ютерний клас, ще один офісний комп’ютер, телевізор, музичний центр. Поступово замінено новими всі класні дошки, більшість учнівських меблів, З 2006 року розпочато підвіз до школи і додому учнів, які проживають на відстані понад 3 км від школи. Восени 2006 року на території школи встановлено майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям. У 2007 році замінено усі вікна школи. Проведено капітальний ремонт системи опалення, санітарних вузлів, перекрито дах у початковій школі та в основному приміщенні.
З державного та обласного бюджетів школа отримала мультимедійний комплекс (2006 р.), ще один комп’ютерний клас, комп’ютер для шкільної бібліотеки, меблі та обладнання для кабінетів фізики та хімії (2007 р.).
У 2008 році розпочато добудову приміщення школи. Проектом передбачено ще один навчальний корпус, актовий зал та їдальню.
Також варто відзначити, що основним спонсором школи у складні для неї 1997-2001 рр. була база відпочинку „Карпати” (директор Семків П.В.).
Мета та зміст діяльності
Діяльність педагогічного колективу школи спрямована на формування ключових та предметних компетентностей учнів. Відповідно до мети головними завданнями роботи школи є: • налагодження системи роботи щодо впровадження Державного стандарту початкової та базової загальної середньої освіти; • здійснення моніторингу якості освіти та виховання дітей у школі; • системний підхід до організації роботи з обдарованою молоддю; • активне використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комунікаційних технологій; • формування в учнів мотивації до здорового способу життя; • вдосконалення системи виховної роботи в школі;
З вересня 2003 р. школа ІІІ ступеня першою в регіоні перейшла до профільного навчання (профілі навчання: української філології та біолого-хімічний). У квітні 2006 р. на базі школи відбувся обласний семінар керівників шкіл “Управлінське забезпечення профільного навчання в загальноосвітній школі”. З метою оптимального вибору профілів навчання та розподілу учнів за профілями здійснюється управлінський та психологічний супровід. Як результат понад 90% випускників профільних класів, які стали студентами вищих навчальних закладів, обрали напрям навчання у відповідності до профілю.
У школі проводиться робота з питань впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес та управлінську діяльність. Вивчення інформатики як предмета впродовж останніх 10 років розпочиналось з 7-го, а пізніше з 8-го класу. Активно використовуються можливості мультимедійного кабінету, навчальні програми, інтернет-ресурси. Щорічно з педагогічними працівниками проводиться робота з метою підвищення рівня їх володіння основами ІКТ. Розроблено та впроваджується програмний засіб «База даних «Школа», створено веб-сайт школи, персональні сайти окремих вчителів.
Школа пишається учнями та випускниками, які є переможцями та призерами ІІІ та ІV етапів предметних олімпіад (Карпа Ірина, Насадюк Олексій, Тороус Надія, Кошман Ольга, Бойко Наталія, Карпа Галина, Хімчак Тарас, Мокій Анастасія, Філяк Христина, Насадюк Петро, Онутчак Ольга, Мельник Нестор, Щучак Наталія, Красій Мар’яна, Геніс Петро, Пнівчак Анастасія, Власюк Тетяна, Том’юк Андрій, Білоус Олександр, Кузьмич Василина, Марчук Назарій), ІІ та ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в Малій Академії Наук (Здреник Андрій, Кошман Ольга, Насадюк Петро, Тороус Марія), Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика (Карпа Галина, Мокій Анастасія), зльотів обдарованої молоді Гуцульщини (Тодадзе Ілона, Савчук Андрій та Савчук Мар’яна, Сакун Анастасія, Баштаненко Соломія, Куртяк Іванна, Мельничук Ольга, Штим’як Оксана, Том’юк Андрій, Кузьмич Василина, Тимчук Віталій).
Значних успіхів досягають юні спортсмени та гуртківці. Багаторазовим переможцем обласних змагань, призером всеукраїнських змагань з лижного туризму ставала команда юних туристів (кер. Вацик Б.Д.).
Учні школи Лейб’юк Михайло та Микитюк Квітослава були учасниками чемпіонату світу з орієнтування на лижах (Італія, 2002 рік).
Переможцями та призерами всеукраїнських турнірів з вільної боротьби були учні школи Мандзибура Сергій, Вертипорох Андрій, Ілитчук Михайло (тренер Г. Левицький). Ілитчук Михайло у 2013 році став призером Всесвітньої універсіади (Казань, Росія).
Неодноразово команда учнів школи була переможцем обласного турніру інтелектуалів „КОРТ” (керівник Баюрак А.В.).
Усі призери обласних олімпіад та конкурсів, всеукраїнських змагань отримують грошові премії міського голови, які виплачуються щомісячно впродовж року, а педагоги, які їх готували – доплату до заробітної плати.
О пані вчителько
Слова і музика М.Ровенка Роки студентськії – пора прекрасная. Ох, як ми мріяли йти до зірок. О пані вчителько, о, зоре ясная, Згадайте перший свій в школі урок.
Знаннями чистими, думками світлими Ви наповняли всяк день кожен клас. О пані вчителько, ви й не помітили, Як сивина вже торкнулася вас.
У кожнім учневі частинка власная, Струмочок серця, любові струна. О пані вчителько, о, зоре ясная, Нехай вам доля віддячить сповна.